| Warunki zakupu filmów 16mm i 35mm | Historia filmu 16mm i innych amatorskich formatów filmowych |

Film 16mm

| Jak zakupić film? |

  1. Filmy 16mm
  2. Filmy 35mm
  3. Filmy do kamer

16mm - FILMY FABULARNE

DYRYGENT, film prod. polskiej, reż. ANDRZEJ WAJDA

Dyrygent, reż. Andrzej Wajda Dyrygent, reż. Andrzej Wajda Dyrygent, reż. Andrzej Wajda Dyrygent, reż. Andrzej Wajda
420 zł
Chcę kupić
Film fabularny produkcji polskiej. Reżyseria ANDRZEJ WAJDA. Występują KRYSTYNA JANDA, ANDRZEJ SEWERYN, JOHN GIELGUD. Film kompletny, na trzech szpulach w walizce metalowej, stan dobry.

PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY, film prod. polskiej, pierwsza rola (połowa) filmu

PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż
PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż
PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY - film 16mm na sprzedaż
145 zł
Chcę kupić
Znany z dzieciństwa familijny film fabularny. Dziwnym zrządzeniem losu trójka rodzeństwa zostaje przeniesiona w czasie do XV wieku na zamek krzyżacki. Wykorzystanie zdobyczy techniki XX wieku pozwala bohaterom zwyciężać z prześladującymi ich Krzyżakami i stanowi niezły akcent humorystyczny.
Tylko pierwsza rola - około połowa filmu. Stan filmu dobry z plusem. Film wyczyszczony, szpula odnowiona i odmalowana. W blaszanym pudełku.

F/X - MURDER BY ILLUSION, film prod. USA, pierwsza szpula

Film 16mm FX Film 16mm FX Film 16mm FX Film 16mm FX
130 zł
Chcę kupić
Niestety nie cały film. Tylko pierwsza szpula, a na niej brak kilku minut początku (nie ma napisów tytułowych). W pudełku metalowym.
Fragment tej kopii zamieściłem na You Tube: https://youtu.be/v6fp11c3DSY

16mm - BAJKI

UWAGA! Przy zakupie 5 aktów bajek (średnio 4 - 5 bajek) mogę sprzedać je nawinięte na jednej dużej szpuli (ok. 50 minut filmu) umieszczonej w pudełku blaszanym.

Film 16mm SKRZYŻOWANE SZPADY z serii BOLEK I LOLEK * 1963 * RARYTAS KOLEKCJONERSKI

Film 16mm BOLEK I LOLEK 1963 SKRZYŻOWANE SZPADY Film 16mm BOLEK I LOLEK 1963 SKRZYŻOWANE SZPADY Film 16mm BOLEK I LOLEK 1963 SKRZYŻOWANE SZPADY Film 16mm BOLEK I LOLEK 1963 SKRZYŻOWANE SZPADY
270 zł
Chcę kupić
Absolutny rarytas kolekcjonerski!!! Jeden z najpierwszych odcinków Bolka i Lolka. Czwarty odcinek z 1963 roku, film ma 54 lata. Oryginalna kopia jeszcze na taśmie AGFA!
Jak na taki wiek, film jest w bardzo dobrym stanie, nieliczne ryski. Zupełnie inna grafika, kreska oraz kolorystyka niż w późniejszych bajkach o Bolku i Lolku. Klimat graficzny lat 60-tych. Absolutnie biały kruk wśród bajek rysunkowych. Późniejsze filmy o Bolku i Lolku są stosunkowo łatwo osiągalne, natomiast pierwsze odcinki (seria "z płotem") są bardzo rzadko spotykane - po tylu latach zostały nieliczne egzemplarze (w dobrym stanie jeszcze bardziej nieliczne), a ci, którzy je posiadają, zostawiają je raczej dla siebie. Ja sprzedaję, ponieważ udało mi się nabyć drugi egzemplarz. Jest to coś więcej, niż tylko kreskówka - to kawałek polskiej historii.
Na szpuli aluminiowej w pudełku blaszanym w dobrym stanie. Nieliczne sklejki, film kompletny, brak tylko napisu Koniec, ale brakuje dosłownie kilku sekund, własnie tego napisu. Akcja filmu jest pokazana do końca. Jest doklejony napis Koniec nieoryginalny.
Film przejrzany i wyczyszczony, gotowy do projekcji z rozbiegówką i wybiegówką. Polecam - Historia polskiego filmu rysunkowego. Coś więcej niż zwykła kreskówka!

2 filmy 16mm: W STEPACH AUSTRALII z serii BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT i MAGIK I CHŁOPIEC

Film 16mm BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT na sprzedaż Film 16mm BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT na sprzedaż Film 16mm BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT na sprzedaż Film 16mm BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT na sprzedaż
130 zł
Chcę kupić
Dwie bajki na szpuli aluminiowej w pudełku. Wyczyszczone, przejrzane, gotowe do projekcji.
Tytuł Magik i chłopiec jest wymyślony przeze mnie, ponieważ bajka nie ma tytułu. Mały chłopiec zafascynowany występem cyrkowego magika postanawia sam spróbować swoich sił w zakresie iluzji. Bajka produkcji czechosłowackiej.
W obu bajkach brakuje napisów tytułowych, w Bolku i Lolku nie ma napisu Koniec, poza tym bajki są kompletne.

2 filmy 16mm: DESZCZOWE WAKACJE z serii PRZYGODY BOLKA I LOLKA i JASKÓŁECZKA

BOLEK I LOLEK Film 16mm BOLEK I LOLEK Film 16mm BOLEK I LOLEK Film 16mm BOLEK I LOLEK Film 16mm
145 zł
Chcę kupić
Dwie bajki na szpuli aluminiowej w pudełku. Wyczyszczone, przejrzane, gotowe do projekcji. Szpula naładowana na full (patrz zdjęcie) czyli prawie 300 metrów filmu 16mm.
Bajka o Bolku i Lolku ma bardzo ładne nasycone kolory.
"Jaskółeczka" to wietnamska lub koreańska lub chińska bajka (polski dubbing) z lat 50 - 60. O jej wieku świadczy taśma AGFA, na której jest sporządzona kopia - w tych latach była używana taka taśma, fabryka w Wolfen nie nazywała się jeszcze ORWO, a AGFA. Niemniej bajka jest w dobrym stanie, jak na swoje lata, film nie jest przesuszony. Bajka ma walory edukacyjne: mała jaskółeczka grymasiła, nie szanowała wysiłków swojej mamy, która zdobywała pokarm i co z tego wynikło.

ZAJĄC BOKSEREM z serii WILK I ZAJĄC

Film 16mm WILK I ZAJĄC Film 16mm WILK I ZAJĄC Film 16mm WILK I ZAJĄC Film 16mm WILK I ZAJĄC
200 zł
Chcę kupić
Film z kultowej serii produkcji ZSRR Wilk i zając. Film animowany, kolorowy, z dźwiękiem. Nawiązuje do Olimpiady w Moskwie 1980. Stan dobry, wyczyszczony, przejrzany, gotowy do projekcji. Film kompletny, z napisami początkowymi i końcowymi.

UCIECZKA MISIA (11) z serii PRZYGODY MISIA COLARGOLA, 2 akty

Film 16mm UCIECZKA MISIA - COLARGOL Film 16mm UCIECZKA MISIA - COLARGOL Film 16mm UCIECZKA MISIA - COLARGOL Film 16mm UCIECZKA MISIA - COLARGOL
145 zł
Chcę kupić
Kolor, 2 akty - ok. 16 minut. Stan dobry, na amerykańskiej szpuli plastikowej w blaszanym pudełku. Film kompletny z napisami początkowymi i końcowymi, wyczyszczony, sprawdzony.

MIŚ U WRÓŻKI CARABOSSE (20) z serii PRZYGODY MISIA CORALGOLA, 2 akty

MIŚ CORALGOL U WRÓŻKI CARABOSSE - film 16mm MIŚ CORALGOL U WRÓŻKI CARABOSSE - film 16mm MIŚ CORALGOL U WRÓŻKI CARABOSSE - film 16mm MIŚ CORALGOL U WRÓŻKI CARABOSSE - film 16mm
145 zł
Chcę kupić
Bardzo dobry i ciekawy odcinek z serii przygod Misia Colargola. Na szpuli i w pudełku aluminiowym, 2 akty.

COLARGOL W HOLANDII (41) z serii PRZYGODY MISIA COLARGOLA, 2 akty

Film 16mm COLARGOL W HOLANDII Film 16mm COLARGOL W HOLANDII Film 16mm COLARGOL W HOLANDII Film 16mm COLARGOL W HOLANDII
145 zł
Chcę kupić
Kolor, 2 akty. Stan dobry, na szpuli aluminiowej w stanie b. dobrym i w takim że pudełku. Film kompletny z napisami początkowymi i końcowymi, wyczyszczony, sprawdzony.

2 filmy 16mm: PIESEK W KRATKĘ i KRET I ZAJĄC

Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż
110 zł
Chcę kupić
Dwie bajki na szpuli aluminiowej w pudełku. Wyczyszczone, przejrzane, gotowe do projekcji.
Uwaga! Film Kret i Zając to film produkcji ZSRR, a nie film o popularnym czeskim Kreciku!

2 filmy 16mm: BALLADA O KRÓLU PIECUCHU i RYŚ z serii KANGUREK HIP-HOP

Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż Filmy 16mm na sprzedaż
110 zł
Chcę kupić
Dwie bajki na szpuli aluminiowej w pudełku. Wyczyszczone, przejrzane, gotowe do projekcji.
Król Piecuch bardzo nie lubił zimna. Ciągle marzł, nie pomagały wszędzie ustawione piece i dziesiątki kołder. Wszystko zmieniło się, kiedy pewnego zimowego dnia śnieg pozatykał zamkowe kominy...
Kangurek Hip-Hop to serial Telewizji Polskiej.

SOBOWTÓR z serii MIESZKANIEC ZEGARA Z KUKUŁKĄ

SOBOWTÓR z serii MIESZKANIEC ZEGARA Z KUKUŁKĄ Film 16mm SOBOWTÓR z serii MIESZKANIEC ZEGARA Z KUKUŁKĄ Film 16mm SOBOWTÓR z serii MIESZKANIEC ZEGARA Z KUKUŁKĄ Film 16mm SOBOWTÓR z serii MIESZKANIEC ZEGARA Z KUKUŁKĄ Film 16mm
65 zł
Chcę kupić
Kolor, 1 akt, na szpulce aluminiowej w pudełku blaszanym. Film przejrzany, wyczyszczony, kompletny, gotowy do projekcji.

KŁOPOTY MASZY Z PODUSZKĄ, prod. ZSRR

Film animowany 16mm KŁOROTY MASZY Z PODUSZKĄ Film animowany 16mm KŁOROTY MASZY Z PODUSZKĄ Film animowany 16mm KŁOROTY MASZY Z PODUSZKĄ Film animowany 16mm KŁOROTY MASZY Z PODUSZKĄ
65 zł
Chcę kupić
Bajka, którą powinna być wyświetlona kapryśnym dzieciom. Masza narzeka na niewygodne łóżko i pościel, nie może zasnąć. Wybiera się w nocy na spacer, w trakcie którego próbuje posłań różnych zwierząt - słomy w budzie psa, grzędy w kurniku itd. Zmęczona wraca do własnego łóżka i stwierdza, że nic lepszego na świecie nie wymyślono...
Bardzo ładna, płynna, prawie disneyowska animacja.
Kolor, 1 akt, na szpulce aluminiowej w pudełku blaszanym. Film przejrzany, wyczyszczony, kompletny, gotowy do projekcji.

CZARODZIEJSKI WÓZ, prod. ZSRR

Film 16mm CZARODZIEJSKI WÓZ Film 16mm CZARODZIEJSKI WÓZ Film 16mm CZARODZIEJSKI WÓZ Film 16mm CZARODZIEJSKI WÓZ
65 zł
Chcę kupić
Rosyjska bajka o tym, jak zaczarowany wóz poskromił carskich urzędników. Ładne kolory. 1 akt. Pudełko i szpula metalowe.

16mm - FILMY DOKUMENTALNE

W tej chwili brak filmów w tej kategorii.

16mm - FILMY EDUKACYJNE

LEKKOMYŚLNOŚĆ

Film 16mmLEKKOMYŚLNOŚĆ Film 16mmLEKKOMYŚLNOŚĆ Film 16mmLEKKOMYŚLNOŚĆ Film 16mmLEKKOMYŚLNOŚĆ
75 zł
Chcę kupić
Samotna dziewczynka obserwuje ze smutkiem przez okno bawiące się na podwórku dzieci. Wycina z papieru sceny ilustrujące zabawę, szkołę... Lekkomyślność jej kolegi spowodowała, że jest teraz unieruchomiona w domu... O tym opowiada historia tego filmu. Przy okazji widzimy szkołę w Polsce w latach 60-tych XX wieku - tego już nie ma. Takie same fartuszki u wszystkich dzieci, białe kołnierzyki... Pamiętam, tak było, sam tak chodziłem ubrany. Chwila nostalgii na ekranie, uwieczniona na filmie 16mm.
1 akt, pudełko i szpula metalowe.

16mm - POLSKIE KRONIKI FILMOWE

POLSKA KRONIKA FILMOWA 18A/67

16mm PKF 18A/67 16mm PKF 18A/67 16mm PKF 18A/67 16mm PKF 18A/67
140 zł
Chcę kupić
Brak napisów początkowych, poza tym Kronika kompletna. Szpula metalowa, pudełko Kodak Vision.
Tytuły:
1. DEMONSTRACJA W NOWYM JORKU
2. SAN ANDRES. Kuba
3. ROPA NA PLAŻY. Francja
4. W ZABRZU O FRANCJI
5. ŁAD. Meble
6. KOMPOZYCJE
7. SKARBY JASKINI
8. KASKADERKI

35mm - FILMY FABULARNE

THE NET - SYSTEM

Film 35mm - THE NET (SYSTEM) Film 35mm - THE NET (SYSTEM) Film 35mm - THE NET (SYSTEM) Film 35mm - THE NET (SYSTEM)
700 zł
Chcę kupić
Tytuł oryginalny: THE NET
Tytuł polski: SYSTEM
Rok produkcji: 1995
W roli głównej: SANDRA BULLOCK
Dane techniczne: 1 godz. 54 min., film kolorowy, kopia oryginalna z polskimi napisami (dialogi)
6 pudełek, bez szpul
Stan techniczny bardzo dobry
Angela Bennett (Sandra Bullock) jest wolnym strzelcem w branży komputerowej i cały swój czas spędza przed ekranem monitora. Za dnia poluje na wirusy komputerowe, nocą koresponduje z innymi użytkownikami internetu. Jest zadowolona z życia, które prowadzi. Niestety wszystko się zmienia, gdy Angela wchodzi w posiadanie dyskietki zawierającej ściśle tajne informacje. Uwikłana w morderczą intrygę, aferę korupcyjną i spisek, ścigana przez ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, nie wyłączając zatarcia wszelkich śladów jej istnienia, Angela zmuszona walczyć jest o życie... (źródło: filmweb.pl)

MES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURS - MOJE NOCE SĄ PIĘKNIEJSZE NIŻ WASZE DNI

MES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURS MES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURS MES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURSMES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURS
450 zł
Chcę kupić
Tytuł oryginalny: MES NUITS SONT PLUS BELLES QUE VOS JOURS
Tytuł polski: MOJE NOCE SĄ PIĘKNIEJSZE NIŻ WASZE DNI
Reżyseria: Andrzej Żuławski
Rok produkcji: 1989
W rolach głównych: Jacques Dutronc, Sophie Marceau
Dane techniczne: film kolorowy, kopia oryginalna francuska z angielskimi napisami
5 pudełek, bez szpul. Brak pierwszej roli. Są role 2 - 6. Pudełka pordzewiałe, do renowacji, film w dobrym stanie, elastyczny.
Lucas (Jacques Dutronc) właśnie stworzył nowy język komputerowy, lecz jednocześnie dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Jego dolegliwość jest dziwna: Lucas stopniowo traci pamięć. Wkrótce potem poznaje Blanche (Sophie Marceau), grywającą w objazdowych przedstawieniach. Wraz z nią umierający Lucas wybierze się do nadmorskiej miejscowości, gdzie spędzą razem kilka nocy i dni... (źródło: filmweb.pl)

35mm - BAJKI

JAK SZARUŚ PO POLSCE WĘDROWAŁ

Film 35mm - JAK SZARUŚ PO POLSCE WĘDROWAŁ Film 35mm - JAK SZARUŚ PO POLSCE WĘDROWAŁ Film 35mm - JAK SZARUŚ PO POLSCE WĘDROWAŁ Film 35mm - JAK SZARUŚ PO POLSCE WĘDROWAŁ
200 zł
Chcę kupić
Około 290 metrów filmu 35mm, kolor, film w pudełku blaszanym podrdzewiałym, nadającym sie do renowacji, bez szpuli. Film wydaje się być prawie kompletny - brak napisu KONIEC. Dołączona jest metryka filmu.

35mm - POLSKIE KRONIKI FILMOWE

Tytuł filmu

W tej chwili brak jest filmów na sprzedaż w tej kategorii.

16mm - FILMY DO KAMERY

Film 16mm ORWO UP52 122m 400ft. 1 metr = 1 zł

Film 16mm ORWO UP52 16mm 120m Film 16mm ORWO UP52 Film 16mm ORWO UP52 Film 16mm ORWO UP52
120 zł
Chcę kupić
Film 16mm ORWO UP52, 122m (400ft) czarno - biały odwracalny, perforowany jednostronnie. Film jest przeterminowany, jednak nadal nadaje się do nakręcania filmów. Dobra czerń i biel, właściwy kontrast. Na skutek upływu czasu zmalała jego czułość na światło. Należy go naświetlać jako 25 - 40 ASA. Na zamieszczonych zdjęciach przedstawione są wyniki testowania tego filmu.
Po nawinięciu na szpulki 30,5m otrzymujemy cztery takie szpulki, każda w cenie 30 zł. Zważywszy, że nowy film o długości 30,5m (np. FOMAPAN R100) kosztuje W PROMOCJI ponad 140 zł, zakup filmu ORWO UP52 jest bardzo korzystna alternatywą, szczególnie na pierwsze, testowe - ale nie tylko - filmy.
Film sprzedaję w oryginalnym fabrycznym pudełku. Pudełka są trochę pordzewiałe, ale film jest w dobrym stanie (tzn. jest elastyczny).
Na zdjęciu jest pokazany film rozpakowany z pudełka - w celach poglądowych, natomiast tutaj sprzedaję filmy zapakowane fabrycznie, w nie otwieranych pudełkach!
Jako że film jest przeterminowany, nie biorę żadnej odpowiedzialności za efekty filmowania.
Film można wywołać w moim laboratorium WARAKOMSKI LABORATORIUM FILMOWE.

16mm - ROZBIEGÓWKI

Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732 122m 400ft przeterminowany

Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732 400ft
50 zł
Chcę kupić
Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 732, 122m (400ft) perforowany jednostronnie. Odwracalny film barwny przeterminowany - z lat około 90-tych. Efekt testu - wywołanie na film czarno-biały na zdjęciu. Czułość podana przez fabrykę dla światła dziennego - 200 ASA. Nąświetlany był jak 50-100 ASA. Do filmowania nadaje się raczej tylko do testów i filmów eksperymentalnych, natomiast na rozbiegówkę nadaje się znakomicie, szczególnie do filmów udźwiękowionych, jako że posiada perforację tylko po jednej stronie, tak, jak film dźwiękowy. Rozbiegówki z perforacją po obu stronach dają w głośniku niemiły terkot, zaś ta rozbiegówka zapewnia ciszę przy włączonym głośniku.
Film jest w dobrym stanie, nie wysuszony, elastyczny. Podczas projekcji daje ciemny (ale nie czarny) obraz z brązowawym odcieniem, trochę tak, jak nienaświetlona taśma przy niektórych filmach barwnych.
Rozbiegówkę sprzedaję w oryginalnym fabrycznym pudełku. Pudełka są trochę pordzewiałe, ale film jest w bardzo dobrym stanie (tzn. jest elastyczny).
Na zdjęciu jest pokazany film rozpakowany z pudełka - w celach poglądowych, natomiast tutaj sprzedaję filmy zapakowane fabrycznie, w nie otwieranych pudełkach!
Sprzedaję ten film jako rozbiegówkę, nie biorę żadnej odpowiedzialności za wyniki testowania tego filmu jako materiału do naświetlenia w kamerze.
Film można wywołać w moim laboratorium WARAKOMSKI LABORATORIUM FILMOWE.

Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702 122m 400ft przeterminowany

Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702 400ft Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702 400ft
50 zł
Chcę kupić
Film 16mm GEVAERT GEVACHROME 702, 122m (400ft) perforowany jednostronnie. Odwracalny film barwny przeterminowany - z lat około 90-tych. Efekt testu - wywołanie na film czarno-biały na zdjęciu. Czułość podana przez fabrykę dla światła dziennego - 64 ASA. Nąświetlany był jak 12-25 ASA. Do filmowania nadaje się raczej tylko do testów i filmów eksperymentalnych, natomiast na rozbiegówkę nadaje się znakomicie, szczególnie do filmów udźwiękowionych, jako że posiada perforację tylko po jednej stronie, tak, jak film dźwiękowy. Rozbiegówki z perforacją po obu stronach dają w głośniku niemiły terkot, zaś ta rozbiegówka zapewnia ciszę przy włączonym głośniku.
Film jest w dobrym stanie, nie wysuszony, elastyczny. Podczas projekcji daje ciemny (ale nie czarny) obraz z brązowawym odcieniem, trochę tak, jak nienaświetlona taśma przy niektórych filmach barwnych.
Rozbiegówkę sprzedaję w oryginalnym fabrycznym pudełku. Pudełka są trochę pordzewiałe, ale film jest w bardzo dobrym stanie (tzn. jest elastyczny).
Na zdjęciu jest pokazany film rozpakowany z pudełka - w celach poglądowych, natomiast tutaj sprzedaję filmy zapakowane fabrycznie, w nie otwieranych pudełkach!
Sprzedaję ten film jako rozbiegówkę, nie biorę żadnej odpowiedzialności za wyniki testowania tego filmu jako materiału do naświetlenia w kamerze.
Film można wywołać w moim laboratorium WARAKOMSKI LABORATORIUM FILMOWE.